Pradedamas rekonstruoti Šiaulių regbio stadionas

Šiaulių regbio stadione prieš kelias dienas dar skambėjo sirgalių palaikymo šūksniai – čia vyko Baltijos TOP lygos finalinės regbio rungtynės tarp dviejų pajėgiausių šalies komandų. O lapkričio pradžioje šioje teritorijoje jau burgs technika – bus pradėta stadiono rekonstrukcija. 

Atlaikęs visą regbio sezoną stadionas užvers vartus ir, tikimasi, kad po metų, rudeniop juos vėl plačiai atvers atnaujintas ir pritaikytas ne tik profesionalių sportininkų, bet ir visuomenės poreikiams.

Dėl numatomų atlikti darbų sutartį jau pasirašė Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos direktorius Aivaras Strockis ir rekonstravimo darbų konkursą laimėjusios UAB „Limega“ vadovas Vytautas Vilkas.

Sporto projektas NR. SP2022-1-35 „Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos aikštyno rekonstrukcija“ bus finansuojamas Sporto rėmimo fondo ir Šiaulių miesto savivaldybės.

Bendra projekto išlaidų suma sudaro 412 196,74  eurų. Fondo lėšomis finansuojamos išlaidos sudaro ne daugiau kaip 182 196,74eurų. Šiaulių miesto savivaldybė projekto įgyvendinimui skyrė  230 tūkstančių eurų.

Projekto metu  bus atnaujinta ir platinama stadiono žaliosios vejos danga. Stadionas pailgės iš abiejų pusių po 10 metrų ir praplatės 6 metrais. Žalioji danga šiuo metu užima šiek tiek daugiau nei 8 000 m2, o po rekonstrukcijos ji padidės iki 10 400 m2. Bus sumontuota automatizuota vejos laistymo sistema. Stadiono galuose, už vartų bus pastatytos 6 metrų aukščio kamuolio gaudyklės.

Viename stadiono gale bus įrengta 888 m2 universali smėlio aikštelė, kuri bus pritaikyta žaisti paplūdimio regbį, rankinį, tinklinį, lėkščiasvydį (diskgolfą) ir kitas sporto šakas.

Kitoje pusėje atsiras 225 m2 vaikų lauko žaidimo aikštelė su įrenginiais ir 300 m2 gimnastikos aikštelė su lauko treniruokliais. Abi aikšteles dengs dirbtinė danga.

Vis vėstantys orai šiek tiek koreguoja rangovų darbus, tačiau UAB „Limega“ vadovas V. Vilkas žada, kad kol sąlygos leis, darbai vyks pilnu pajėgumu. Pirmiausia rangovai ketina imtis stadiono apšvietimo sistemos montavimo darbų. Taip pat bus nuimama asfalto danga vietose, kuriose stadionas platės.

Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos sporto aikštyno rekonstrukcijos projektu itin džiaugiasi ir jo darbų pabaigos labai laukia Akademijos partneriai : Šiaulių miesto žmonių su fizine negalia sporto klubo „Entuziastas“, Šiaulių sporto centras „Dubysa“, Šiaulių lopšelis-darželis „Rugiagėlė“, Šiaulių universitetinė gimnazija, Šiaulių Dainų progimnazija, Šiaulių miesto savivaldybės administracija bei itin sportiška ir aktyvi Aido bendruomenė.

„Džiaugiamės, kad Šiaulių regbio stadione darbus atliks didelę patirtį statant ir rekonstruojant tokios paskirties objektus turinti mūsų miesto bendrovė. Šiek tiek užsitęsus darbų rangos konkursui, stadione suspėjo įvykti visos svarbiausios sezono regbio kovos. Mūsų stadionas buvo labai geras, tačiau tik specialistams buvo žinoma, kad jis neatitiko tarptautinių standartų. Po rekonstrukcijos jame galės būti organizuojami aukšto lygio tarptautiniai renginiai. Mūsų auklėtiniams ir visai bendruomenei stadione atsivers galimybės ne tik žaisti regbį, bet ir užsiimti įvairiomis veiklomis smėlio aikštyne. Taip pat bus galima treniruotis gimnastikos aikštelėje, mažiesiems sportiškai pramogauti – vaikų žaidimo aikštelėje“, - teigė Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos direktorius Aivaras Strockis.

Projekto darbus tikimasi visiškai baigti ateinančių metų vasaros pabaigoje.

Autorius:
Laura Pikelienė

Nuotraukos:
Laura Pikelienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas