Dainiečiai paminėjo Tarptautinę skaitymo vonioje dieną

Moksliškai įrodyta, kad skaitymas – efektyviausias būdas stresui įveikti, veiksmingesnis net už muzikos klausymą ir pasivaikščiojimą. Tyrimas atskleidė, kad per šešias minutes skaitymo tyloje tiriamųjų širdies ritmas sulėtėjo, o raumenų įtampa sumažėjo net 68 proc. Psichologų teigimu, skaitymas yra toks veiksmingas todėl, kad protas susikoncentruoja į turinį ir padeda atsitraukti nuo realybės bei atsipalaiduoti. Knygų mylėtojai geriau miega, labiau pasitiki savimi, rečiau serga depresija. 

Aktorius Giedrius Savickas viename interviu paklaustas, kur mėgsta skaityti, atsakė, kad „geriausios vietos skaityti yra vonia ir traukinys, o puikiausiai būtų – vonia traukinyje“.

Skaityti vonioje mėgsta dažnas, štai amerikiečiai turi net Nacionalinę skaitymo vonioje dieną. Švenčia ją vasario 9-ąją daugelį metų, o kai kuriuose šaltiniuose skaitymo vonioje dienai jau suteikiamas ir tarptautinės dienos statusas.

Ta proga bibliotekininkė pakvietė dainiečius paskaityti kitaip. Užsukę į mokyklos biblioteką, mokiniai vietoje įprastų „rimtų“ baldų netikėtai rado butaforines vonias, baseinus, tačiau kaip tikrame SPA centre lankytojai gavo galybę teigiamų emocijų.

Jie nė neraginti avėsi batus, šoko į kvepiančius burbulus, išsitiesę visu ūgiu ar trindami draugui nugarą, prieš tai išklausę istorijos, kaip gimė idėja skaityti vonioje, ėmė garsiai skaityti K. Kasperavičiaus knygą „Apie šį bei tą“ ar patys mažiausi, kurie dar nemoka skaityti, klausėsi skaitomos knygos.

Toks skaitymas mokiniams labai patiko, todėl nė nepajuto, kaip greit baigėsi pamoka.

 

Autorius:
Dilanta Vasylienė

Nuotraukos:
Dilanta Vasylienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas