Dainietės matavosi paklausiausias darbo rinkoje inžinerines profesijas

Dainietės ir visi besidomintys vasario 10 dieną galėjo pasimatuoti paklausiausias darbo rinkoje inžinerines profesijas dalyvaujant Šiaulių techninės kūrybos centro tradiciškai organizuotame Zoom susitikime „Merginos moksle 2023“. Nėra tik vyriškų arba tik moteriškų profesijų. Tiesiog yra darbai, kuriems reikalingas tam tikras požiūris ir mąstymo būdas ir juos puikiai gali atlikti tiek vyras, tiek moteris, jei jam ar jai šis darbas patinka.

Pirmoji savo karjeros kelią nuoširdžiai pristatė transliacijų režisierė Gedvilė Žilėnaitė, dirbanti LNK su tiesioginėmis žinių laidų transliacijomis “Vidurdienio Žinios”, “Labas vakaras, Lietuva”, “LNK Žinos”, “Info diena”. Mokykloje ji labai greitai ir gerai suvokdavo kiekvieno dalyko esmę, buvo aktyvi mokinių tarybos narė, organizavo daug renginių, bet koją pakišo paaugliškas tingėjimas ir aikštingas elgesio būdas, pažangumo dešimtukai virto septintukais, teko rinktis Kultūros renginių vadybos studijas VIKO. Tikroji karjera prasidėjo kaip baigė garso režisūros kursus, kuriuose atrado savo pašaukimą ir nurungė net vyriškos lyties konkurentus LNK. Paklausta, kokių kompetencijų reikia dirbant televizijoje, atsakė: „šaltakraujiškumo, nes labai daug streso tiesioginiame eteryje. Jei ko nežinome, paklauskime, neapsimetinėkime“

Antroji prelegentė - Giedrė Pliskauskaitė - biomechanikos inžinierė, dirba AB "Metal Production" įmonėje, kuri kuria naujausias akvakultūros technologijas, kurių dėka vystomi alternatyvūs maisto ir energijos šaltiniai bei mažinamos anglies dioksido ir kitų kenksmingų medžiagų emisijos. Biomechanika – mokslas, jungiantis biologiją ir mechaniką, naudojantis mechanikos principus žmogaus ir gyvūnų mechaniniam judėjimui tirti. Tyrimų rezultatai labai svarbūs dirbtinių organų ir sąnarių, implantų, protezų, baldų, neįgaliojo ir medicininei įrangai, sporto inventoriui kurti. Biomechanikos dėsniais naudojasi aviacija ir automobilizmas, pvz.: prieš patvirtinant naująjį automobilio modelį masinei gamybai sudaužoma 500-1000 automobilių, t.y. po kiekvieno dūžio modelis tobulinamas iki aukščiausio apsaugos lygio. Paklausta, kokių kompetencijų reikia jos darbe, atsakė: „reikia įsivaizduoti, kaip Tavo gaminamas daiktas atrodo, numatyti jo gabaritus, labai svarbu priderinti matmenis, po to parengti brėžinius, smagu, kad pati galiu sukurti produktą, Danijoje ir Švedijoje labai reikalingi tokie specialistai“

Trečioji prelegentė - Jurgita Staliauskaitė, baigusi Elektronikos inžinerijos studijas VGTU ir dirbanti „Teltonika Telemedic" konstruktorių skyriaus vadove: „Mes TELTONIKA TELEMEDIC kuriame ir gaminame telemedicinos prietaisus nuo dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų ligoninėms iki išmanių, prieširdžių virpėjimus galinčių aptikti laikrodžių. Būdami Teltonikos įmonių grupės dalimi siekis padėti žmonėms ir visuomenei yra viena iš esminių mūsų vertybių, todėl tikime, kad kurdami telemedicinos gaminius mes padėsime žmonėms ne tik Lietuvoje ar Europoje, bet ir visame pasaulyje. Jeigu kam kils klausimų dėl studijų ar darbo, drąsiai rašykite jurgita.staliauskaite@gmail.com, jei domina vizitas į mūsų Teltoniką susisiekite su mumis

Autorius:
Elmyra Damonskienė

Nuotraukos:
Elmyra Damonskienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas