„Kryptis - profesijų pasaulis 2025“: susipažinimas su akademiko darbu – 8a klasės profesinis veiklinimas VUŠA

Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos dėstytojos, 8a klasės (vadovė Marytė Ruzgytė)  mokinių Smiltės Garšvaitės ir Eleonoros Poškutės mamytės doc. dr. Lina Garšvienė, VUŠA Regiono plėtros instituto direktorė ir lektorė Beatričė Poškuvienė pakvietė savo dukrelių klasės draugus ir karjeros specialistę Elmyrą Damonskienę profesiniam veiklinimui į savo darbovietę supažindinti su mokslininko karjeros keliu. Profesinio veiklinimo vizitas visapusiškai atliepė LINEŠA nacionalinės iniciatyvos „Kryptis - profesijų pasaulis 2025" tikslą - sukurti tiltą tarp mokinių, mokytojų, tėvų bendruomenės ir darbo pasaulio taip, kad kiekvienas jaunas žmogus galėtų atrasti savo pašaukimą drąsiai įsiliedamas į profesinį gyvenimą.

Modernios Vilniaus universiteto (pagal „QS World University Rankings“ reitingą patenkančio tarp 1,5 proc. geriausių pasaulio universitetų) Šiaulių akademijos erdvės kvepėjo naujais baldais, mokinius stebino novatoriškais dizaino sprendimais ir technologijomis, naujausiomis informacinėmis technologijomis ir išskirtiniu jaukumu dėstytojų ir studentų kokybiškam poilsiui meno kūrinių apsuptyje. Einant akademijos koridoriais supranti, kiek daug profesijų atstovų prisideda prie naujų mokslinių dėsnių atsiradimo ir jaunimo karjeros plėtros.

Jaunimui VUŠA siūlo rinktis ekologijos, informatikos, inžinerijos, matematikos, socialinių, sveikatos, ugdymo mokslų, humanitarinių, verslo ir viešosios vadybos nuolatin​ės ar ištęstin​ės formos studijų programas, kurias įveikus galima tęsti  mokslus magistrantūros ir doktorantūros studijose​, tapti mokslininkais kaip Smiltės ir Eleonoros mamytės.

VU Šiaulių akademijoje veikia net du institutai, kuriuose ir yra plėtojami visi organizacijos mokslininkų atliekami mokslo tyrimai bei vykdomos visos studijų programos: Edukologijos institutas, Regionų plėtros institutas bei Mokymosi visą gyvenimą centras. VU Šiaulių akademijoje veikia efektyvus VU bibliotekos Šiaulių akademijos Informacijos centras, proaktyvus Botanikos sodas, pirmasis Lietuvoje STEAM centras su šiuolaikinėmis laboratorijomis, veikia net Centų kambarys.

Kadangi versliai 8a klasei svarbūs pinigai, Smiltės mamytė doc. dr.Lina Garšviene pakvietė visus pasimatuoti kelias uniformas (studento ir dėstytojo) paskaitoje apie investavimą. Kad ir kaip patiko vertingos veiklos ir investavimo paslaptys, veržliausi mokiniai pasitikslino, kokį atlygį mokslininkai gauna už savo laiką investuotą mokslams, kad įvertintų, ar verta rinktis didelės koncentracijos ir žinių reikalaujantį karjeros kelią. Kad ir kokį kelią pasirinktų, aktyviausi ir išmintingiausi 8a klasės „mokslininkai“ buvo apdovanoti VUŠA prizais, o kad pinigų uždirbtų gyvenime dar daugiau prisilietė prie magiško paminklo amerikietiškam centui VUŠA kiemelyje, mat Šiauliuose, 1871 m. birželio 12 d. gimė Viktoras Baranauskas, pasaulyje žinomas Victoro Davido Brennerio vardu, kuris yra JAV dolerio vieno cento monetos autorius. „Šiauliai šviečia“, nes kiekvienas studentas pagal sutartį liekantis gyventi ir dirbti Šiauliuose gauna kiekvieną mėnesį triženklę stipendiją būstui.

Smiltės Garšvaitės mamytei – doc. dr.Linai Garšvienei už akademinės vertės profesinį veiklinimą buvo įteiktas LKSA ir mūsų mokyklos direktorės​ Astos Vaičiūnienės pasirašytas Padėkos raštas.

Autorius:
Karjeros specialistė Elmyra Damonskienė

Nuotraukos:
Karjeros specialistė Elmyra Damonskienė, doc. dr. Lina Garšvienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas