,,Tūkstantmečio mokyklų I“ programa augina Šiaulių miesto lyderius
- Paskelbta: 2025-03-21
- Kategorija: Renginiai
2025 m. Kovo 4 d. įvyko patirtinis festivalis „LyderiAUK!“. Jame dalyvavo net 126 Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai. Dainų progimnaziją atstovavo 8a klasės mokiniai: Liutauras Bareišis ir Benas Putramentas.
Festivalio veiklas vedė organizacijos „Mostai“ sričių lektoriai-specialistai – Lukas Kulikaukas (viešoji komunikacija ir įtraukus pasakojimas), Roberta Avramenko (emocinis intelektas ir lyderystė), Gintautas Katulis (mokymosi efektyvumas) ir Aidas Gedminas (komandinė komunikacija ir konfliktai).
Mokiniams buvo siūlomos keturios skirtingos dirbtuvės, registracijos į renginį metu jie galėjo pasirinkti dvi. Dirbtuvės veiklų metu mokiniai supažindino, ugdė ir lavino kompetencijas, be kurių neįsivaizduojamas šių dienų lyderis.
Debatų dirbtuvėse „Idėjų mūšis“ dalyviai nagrinėjo nūdienos sopulius: kokie globaliniai ir vietiniai iššūkiai aktualūs ir jautrūs šiuolaikiniam žmogui? Jaunuoliai ieškojo sprendimų ir mokėsi įtraukiai juos pristatyti, diskutuoti, o prireikus imtis lyderystės ir apginti savo poziciją. Po dirbtuvių jaunuoliai dalijosi, jog išmoko auditorijų įtraukimo gudrybių, debatų subtilybių, o svarbiausia – drąsos reikšti savo mintis.
Komandinės komunikacijos dirbtuvėse „Konfliktas – baubas po lova?“ mokiniai analizavo, kodėl kyla konfliktai, kaip juos spręsti bei kokia jų nauda ir žala komandiniam darbui. Jaunuoliai dalinosi, jog ši patirtis jiems padėjo geriau atpažinti konfliktus, išmokė naudingų būdų išnarplioti konfliktines situacijas. O tai, be abejonės, labai svarbu vadovaujant komandoms.
Emocinio intelekto dirbtuvėse „O kas vadovauja lyderiui?“ jaunuoliai nukreipė žvilgsnį į savo vidų. Ar lyderis vadovaujasi tik šaltu protu? O gal emocijos irgi vertingos? Dirbtuvėse ir po jų mokiniai dalinosi, jog labai naudinga analizuoti emocijų spektrą, išmokti atpažinti ir valdyti savo emocijas, panagrinėti, kokias žmogaus savybes laikome lyderiškomis, o kokias ne. Tai padeda atrasti lyderį savyje ir kituose, o atradus – nesmerkti savęs bei vienas kito dėl kylančių emocijų.
Dirbtuvėse „Mokymosi efektyvumas: įveik tingines smegenis!“ mokiniai mokėsi gudrybių, kaip tinginčias smegenis pavergti savo naudai: įsiminti daug informacijos ir mokytis efektyviau. Jaunuoliai dalijosi, jog išmoko geriau planuoti savo laiką, lengviau koncentruoti dėmesį į tikslus, kurių link, kaip lyderiai, jie vestų savo komandą.
Festivalio pabaigoje vyko bendras renginio uždarymas, kuriame visi dalyviai, nepriklausomai nuo dirbtuvių, kuriose dalyvavo, dalinosi trumpa refleksija apie patirtį ir atsisveikino iki kitų kartų.
Projektas „Tūkstantmečio mokyklos I“ finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonėmis bei Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.
Mokymų programą parengė ir mokymus organizuoja Šiaulių miesto švietimo centras.
„Tūkstantmečio mokyklos I“ projektą įgyvendina Šiaulių miesto savivaldybė.
Programa finansuojama #NextGenerationEU lėšomis.