Projektas „Juda Dainai – gyvenam sveikai II“

Šiaulių Dainų progimnazija 2023 m. balandžio – birželio mėnesiais vykdė projektą „Juda Dainai – gyvenam sveikai II“, finansuojamą 2200 Eur iš Šiaulių miesto savivaldybės bendruomenės sveikatinimo programos lėšų. Progimnazija prisidėjo prie šio projekto 400 Eur sporto inventoriaus įsigijimui. Projekto tikslas – sudaryti mokiniams sąlygas plėtoti bendruosius sveikos gyvensenos įgūdžius ir socialinę, emocinę ir sveikos gyvensenos kompetenciją. Taip pat užtikrinti teigiamų sveikatos nuostatų plėtrą, siekiant, kad mokiniai laisva valia rinktųsi sveiką gyvenseną, gebėtų prisiimti atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, efektyviai prisidėtų prie bendruomenės sveikos gyvensenos plėtros. Šio projekto partneriai – Šiaulių teniso akademija. Projekto metu Šiaulių teniso akademijos uždaruose kortuose Dainų progimnazijos ketvirtokams buvo organizuojamos fizinio ugdymo pamokos, susitikimai su sportininkais bei rengiamos tarpklasinės varžybos.

Projekto veiklų metu ,,Žaiskime JOGĄ kartu!” pradinukai atliko jogos pratimus (asanas), lavino koordinaciją, kūno lankstumą bei taisyklingą kvėpavimą. Ėjimo iššūkyje „Žingsniuoju ir žingsnelius skaičiuoju“ projekto dalyviai naudojosi mobiliuose įrenginiuose esančiomis žingsnių skaičiavimo programėlėmis, kasdien skaičiavo per dieną nueitų žingsnių skaičių, lygino su kitomis dienomis gautais rezultatais. Aktyviai ėjimo iššūkyje dalyvavo ir mokinių šeimos nariai. Projekto metu mokinių tėveliai pristatė sporto šakas ir pravedė aktyvias veiklas vaikams, kurios vadinosi „Tėti, mama, kaip sportuoti reikia?“. Užsiėmime „Pulsas sporto ritmu“ ketvirtokai mokėsi apčiuopti savo pulsą, jį matuoti ir palyginti pulso dažnį ramybės būsenoje, prieš fizinį krūvį ir po jo. Instruktažų serijos metu  „Saugus kelyje – kai žinau“ pradinukai mokėsi numatyti grėsmes gatvėje, sėkmingai taikė žinomus saugaus elgesio modelius, vertino bei koregavo savo, kaip eismo dalyvio, elgesį. Veiklų metu „Mano draugas – rytinė mankšta“ vaikai aktyviai mankštinosi ir džiaugėsi, kad rytinė mankšta padėdavo jiems kasdien sukurti gerą nuotaiką. Savaitgaliais kartu su vaikais rytinę mankštą atlikdavo ir jų artimieji. Reguliarios mankštos vyko ne tik teniso kortuose, namuose, bet ir progimnazijoje prieš pirmą pamoką, judriųjų pertraukų metu. Sporto varžybose „Mažasis olimpietis“ pradinukai mokėsi garbingai rungtyniauti, sportuoti komandoje. Projekto dalyviai atliko fizinio pajėgumo testus, nusistatė savo fizinio pajėgumo lygį, reguliariai pildė ir žymėjo Mokinio asmeninę pažangą (MAP), analizavo pasiekimus, kėlėsi asmeninius tikslus geresniems rezultatams pasiekti. 

Vykdomas projektas „Juda Dainai – gyvenam sveikai II“– puiki galimybė užtikrinti efektyvų ugdymo(si) personalizavimą, pritaikant fizinio ugdymo formas prie asmens poreikių ir individualių galimybių.

Šis projektas dar tik įpusėjo ir bus tęsiamas atėjus rudeniui. Tikime, kad projekto metu atrastas judėjimo džiaugsmas skatins vaikus aktyviai bei saugiai judėti ir vasaros atostogų metu.

Autorius:
Projekto vykdytojai

Nuotraukos:
Irena Kazymirkienė, Birutė Kasparienė, Neringa Vėlienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas