Erasmus+ projektas “From Mythos to Logos. Educational Approaches to the European folk Myths and Legends ”

 

2019 m. spalio mėnesį įvyko jau ketvirtasis tarptautinio projekto „From Mythos to Logos. Educational Approaches to the European folk Myths and Legends“ dalyvių susitikimas. Rumunijoje, Brailos mieste, susirinkome iš įvairių Europos kampelių – Lenkijos, Italijos, Portugalijos, Graikijos ir Lietuvos. Šiaulių Dainų progimnazijai atstovavo keturių mokinių komanda – Samanta Remeikytė, Vytautas Niktavičius, Luknė Lazdauskaitė, Tautė Kudarytė bei mokytojos Ramūnė Gedminienė ir Gitana Petronaitienė.  

 Nuo pirmos dienos prasidėjo intensyvus darbas. Mokyklos šeiminkai pristatė savo mokyklą. Svečius sužavėjo mokiniai ir mokytojai, kurie klasėse darbavosi pasipuošę tautiniais rūbais.  

 Visi partneriai buvo paruošę namų darbus – kūrybiškai pristatė mitus bei legendas apie vampyrus, roplius. Kadangi lietuviai tokių legendų neturi, pasakojo apie žalčių svarbą mūsų tautosakoje, senojoje religijoje.  Vienas iš projekto tikslų – moksliškai ir šiuolaikiškai pažvelgti į mitus, todėl pristatymai buvo labai originalūs – nuo vaidybos iki muzikos kūrinių analizavimo.   Kitą susitikimo dieną mokiniai buvo suburti į mišrias komandas. Pasitelkę informacines technologijas kūrė užduotis „Kahoot“ programa, vėliau jas sprendė. Taip pat gamino koliažus bei piešė plakatus apie mitologines vietas, Drakulą bei kitas, su projekto tema susijusias, asmenybes. Mokytojai aptarė praėjusius pirmuosius projekto metus, nuveiktus darbus, sukurtus produktus. Džiugu, kad veiklos vyksta sklandžiai pagal sudarytą planą.   

 Mokymo(si) veiklų metu projekto dalyviai ne tik aktyviai dirbo, bet ir džiaugėsi turininga kultūrine programa. Aplankėme įspūdingą Dunojaus deltos gamtos istorijos muziejų Tulčios mieste,  susipažinome su regiono ypatumais, vietinių gyventojų tradicijomis. Taip pat vykome Brano pilį, kuri dar vadinama Drakulos pilimi. XIII a. pastatyta pilis  ir žavėjo, ir baugino. Siauri laiptai, tamsūs koridoriai audrino projekto dalyvių fantaziją, o Drakulos miegamasis šiurpino net ir drąsiuosius.   

 Dainiečiai per mobilumo veiklų savaitę aktyviai bendravo su kitų šalių mokiniais, buvo aktyvūs tarptautinių komandų dalyviai. Mokiniai džiaugiasi, kad bendravimas su bendraamžiais sustiprino anglų kalbos žinias, pagilino mokėjimo mokytis, pažinimo, socialines kompetencijas, išplėtė supratimą apie Europos mitologiją, kultūrų išskirtinumą.  

Kitas projekto susitikimas įvyks kovo mėnesį Lietuvoje. Jau nekantraujame. 

Projekto įgyvendinimui Europos Sąjunga suteikė finansinę paramą. 

Straipsnyje atspindėtas Dotacijos gavėjo(-jų) požiūris, o NA ir Europos Komisija nėra atsakingi už pateikiamos informacijos turinį. 

Projekto koordinatorė Ramūnė Gedminienė 

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas